Πέμπτη 1 Νοεμβρίου 2012

Κύπελλο Ηλείας: Συγκλονιστική πρόκριση τη νύχτα... της Ολυμπιάδας Γουμέρου επί του Αστέρα Αμαλιάδας-Όλα τα αποτελέσματαKύπελλο Ηλείας- Γ'Φάση

Συγκλονιστική πρόκριση της Ολυμπιάδας Γουμέρου

* Απέκλεισε στα πέναλτι τον Αστέρα Αμαλιάδας(9-8, κ.α 1-1, 2-2 παρατ.)

Πιο συγκεκριμένα τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Ολυμπιάδα Γουμέρου-Αστέρας Αμαλιάδας 1-1 (καν. αγώνας)
2-2 (παρατ.)
9-8 στα πέναλτι!

Μεγαλειώδης πρόκριση για την ομάδα του Γουμέρου που δημιουργεί παράδοση στο θεσμό του Κυπέλλου (πέρισυ έφτασε ως τον τελικό). Μετά το ισόπαλο σκορ στα 90 λεπτά του κανονικού αγώνα και τα 30 λεπτά της παράτασης,  οι γηπεδούχοι φάνηκαν πιο αποτελεσματικοί στην διαδικασία των πέναλτι αποκλείοντας τον Αστέρα Αμαλιάδας! Χαρακτηριστικό το γεγονός ότι το ματς κρίθηκε λίγο πριν το σκοτάδι πέσει στο γήπεδο! Στο 22' ο Βασίλης Τριανταφύλλης έκανε το 1-0, ισοφάρισε στο 54' ο Σιούλας και αυτό ήταν το σκορ του κανονικού αγώνα.Στην παράταση ο Αστέρας προηγήθηκε με γκολ του Σάββα Αντωνόπουλου στο 92', αλλά στο 113 ο Χρήστος Αγγελόπουλος βρήκε το σθένος...και ισοφάρισε σε 2-2. Και ενώ είχε νυχτώσει...οι παίκτες οδηγήθηκαν στη διαδικασία των πέναλτι. Εκεί οι παίκτες της Ολυμπιάδας ευστόχησαν σε εννέα πέναλτι, ενώ ο Σιούλας, σκόρερ του πρώτου τέρματος των "βυσσινί¨", νικήθηκε απο τον Πάνο Φωτακόπουλο και έτσι το συγκρότημα του Γουμέρου πανηγύρισε την πρόκριση στους "8" του Κυπέλλου Ηλείας.

Κόκκινη Θύελλα Ζαχάρως - Δόξα Νέας Μανολάδας 1-5

Ξενοφών Κρεστένων - Ολυμπιακός Λαμπετίου 2-0

Π.Φ.Ο.Πανόπουλου - Κένταυρος Μαγούλας 2-1

ΠΑΟ Βάρδας - Δάφνη Ανδραβίδας 1-0

Α.Ο.Αρετής -  Αλφειούσα 2-6

Α.Ε.Πηνείας - ΠΑΟ Κακοβάτου 1-5

Προοδευτική-Α.Ο.Χάβαρι 3-0