Σάββατο 9 Μαρτίου 2013

Δεν τα κατάφερε ο Παναθηναϊκός στη Μάλαγα

Ηττήθηκε από την Ουνικάχα με 66-60

Ο Παναθηναϊκός δεν μπόρεσε να «καθαρίσει» την Μάλαγα όταν μπορούσε και ο Μάρκους Ουίλιαμς με τρία τρίποντα στο τελευταίο λεπτό τον «σκότωσε» με 66-60, καλύπτοντας και την διαφορά του πρώτου αγώνα.

Ο Παναθηναϊκός αδίκησε τον εαυτό του! Για 38 λεπτά είχε την Μάλαγα… έτοιμη να πέσει στο καναβάτσο αλλά δεν την αποτελείωσε και οι Ισπανοί με πρωταγωνιστή τον Ουίλιαμς, έκαναν μία απίστευτη ανατροπή, νίκησαν 66-60 και κάλυψαν και την διαφορά της ήττας τους στο ΟΑΚΑ.

Έτσι οι «πράσινοι» έχασαν την ευκαιρία να «κλειδώσουν» ουσιαστικά την πρόκριση από σήμερα.

Πηγή: Sport-fm.gr