Σάββατο 16 Νοεμβρίου 2013

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ -ΑΕΤΟΣ ΚΕΝΤΡΟΥ 1-4

Μέσα σε βαρύ κλίμα από πλευρά ψυχολογίας από την πρόσφατη απώλεια του προέδρου της ομάδας μας ΑΛΕΚΟΥ Κων ΨΥΧΟΓΙΟΥ η ομάδα του χωριού μας γνώρισε βαριά ήττα μέσα στο γήπεδό μας από τον Αετό Κέντρου .
Μέσα σε έναν όχι ιδιαίτερο βαρύ αλλά λασπώδες αγωνιστικό χώρο και με την μεγάλη φωτογραφία του αείμνηστου προέδρου να δεσπόζει καθώς με την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του  ...Ξεκίνησε το παιχνίδι με
τον χειρότερο τρόπο και η ομάδα του χωριού μας μόλις στο 10΄βρίσκεται πίσω στο σκορ 0-1 .
Τα άσχημα όμως δεν τελειώνουν εκεί ...στο 15΄ο παίχτης στήριγμα της ομάδας μας Νικηφόρος Στεφανόπουλος αποχωρεί από τον αγωνιστικό χώρο τραυματίας και μετά από 2 λεπτά δλδ στο 17΄η ομάδα μας δέχεται το δεύτερο γκολ (0-2)
Μικρή ανάκαμψη για την ομάδα του ΑΧΙΛΛΕΑ και στο 35΄σε σουτ του Αλικανιώτη  η μπάλα  βρήκε το δοκάρι  .
Το Α ημ τελείωσε με τον ΑΧΙΛΛΕΑ να βρίσκεται πίσω στο σκορ ..
Στην επανάληψη η ομάδα μας έδειξε σημαντικά σημάδια ανάκαμψης μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και στο 60΄με σουτ του Μιχαλόπουλου σκοράρει και διαμορφώνει την μείωση του σκορ σε 1-2
 Οι πίεση των παιχτών της ομάδας μας συνεχίστηκε αλλά δεν κατάφερε να ισοφαρίσει και εν συνεχεία σε μια κόντρα επίθεση της φιλοξενούμενης ομάδας ο τερματοφύλακας μας αδράνησε ο παίχτης του Αετού Κέντρου σούταρε και ο αμυντικός μας απέκρουσε με το χέρι ..Ο διαιτητής έδωσε πέναλτι και απέβαλλε τον αμυντικό μας ..Το πέναλτι εκτελέσθηκε  εύστοχα και
 γίνεται το 1-3 στο 78΄ !!!!
 Κάπου εκεί τελείωσαν όλα ...και στο 85΄λεπτό δεχτήκαμε το 4ο γκολ...1-4  που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα έπαιξε κάτω από αντίξοες συνθήκες όπως ο χαμός του προέδρου της ομάδας όπου το ΔΣ της ομάδας τον τίμησε αναρτώντας στο πλάι του γηπέδου μεγάλη φωτογραφία που έγραφε :ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΚΑΙ ΠΡΟΕΔΡΟ ΜΑΣ <<ΑΛΕΚΟ>> ΘΑ ΣΕ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ
2ον Βασικοί παίχτες όπως Λαγογιάννης Π.Χρέππας Ν.,Βασιλείου και Βασιλείου Θ Στεφανόπουλος Ν.απουσίαζαν λόγω τραυματισμόυ και καρτών
ΑΧΙΛΛΕΑΣ : 1)Αθανασιάδης, 2)Ντελμεκούρας,  3)Πανταζής Ν.  (Πανταζής Σ. 60'),  4)Αληκανιώτης,  5)Μηχαλόπουλος,  6)Καράμπελας,  7)Λικουρίνος,   8)Αλεξανδρής,
9)Παναγιωτόπουλος ( Γεωργοπουλος 80'),  10)Στεφανόπουλος  (Ανδρεάτος 15΄),  11)  Καραγιάννης...

ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΣΧΑΛΙΝΟ BAZAAR από του μαθητές του δημοτικού σχολείου Νεοχωρίου, με χορηγία της καφετέριας {{LA BOHEME }} Διον Παναγόπουλου

Είμαι στην μεγάλη και πολύ  ευχάριστη θέση να ανακοινώσω ότι έγινε μια πολύ καλή και γενναιόδωρη πράξη από έναν επαγγελματία του χωριού μας ...