Σάββατο 6 Νοεμβρίου 2010

Ολυμπιακός - Πανιώνιος 5-0 TEΛΙΚΟ

http://redplanet.gr/ast/cov/me/mesaa_2010_11_6_20_58_14_b.jpgΓκολ και θέαμα προσέφερε ο Ολυμπιακός στους οπαδούς του, που σκόρπισε τον Πανιώνιο με 5-0, με τον Μιραλάς να… ξεκλειδώνει την άμυνα των «κυανέρυθρων» με ένα εκπληκτικό γκολ και τον Τοροσίδη στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου να βάζει τέλος στις ελπίδες των φιλοξενούμενων

Το live της αναμέτρησης:
94+' Λήξη αγώνα
94' ΓΚΟΟΟΛ!!! Φετφατζίδης βγάζει τον Ριέρα τετ α τετ με τον Μάχο και ο Ισπανός σκοράρει στέλνοντας τη μπάλα για 5η φορά στα δίχτυα του Πανιωνίου

90' Σούτ του Φετφατζίδη ψηλά, άουτ

80' Δυνατό σουτ από τον Μοντέστο, ο Μάχο έδιωξε σε κόρνερ

78' ΓΚΟΟΟΛ!!! για τον Ολυμπιακό, ωραίος συνδυασμός του Νέμεθ με τον Πάντελτις, ο Σέρβος παίρνει την ασίστ από τον Ούγγρο και στέλνει τη μπάλα στην άδεια εστία κάνοντας το 4-0

76' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, τη θέση του Κέβιν Μιραλάς παίρνει ο Κρίστιαν Νέμεθ

74' Επικίνδυνη στιγμή για την άμυνα του Ολυμπιακού, κάθετη πάσα του Κουμορτζί στον Σίτο Ριέρα, ο Αβραάμ Παπαδόπουλος τον κόβει καθαρά

72' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, ο Ριέρα βρήκε τον Μιραλάς στην περιοχή, το σουτ στην κίνηση από τον Βέλγο, η μπάλα ψηλά άουτ

69' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, τη θέση του Φουστέρ, παίρνει ο Μάρκο Πάντελιτς

67' ΓΚΟΟΟΛ!!! Ο Ριέρα κλέβει τη μπάλα στο χώρο του κέντρου, δίενυσε μερικά μέτρα, πάσαρε αριστερά στον αμαρκάριστο Μιραλάς και ο Βέλγος με ψύχραιμο πλασέ, πέρασε τη μπάλα κάτω από τα πόδια του Μάχο κάνοντας το 3-0

61' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό, ο Μοντέστο στη θέση του Όλοφ Μέλμπεργκ

57' Αλλαγή για τον Πανιώνιο, ο Χίκα πήρε τη θέση του Γουνδουλάκη

49' ΓΚΟΟΟΛ!!! Εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά με τον Γιάννη Παπαδόπουλο, αρχικά έδιωξε η άμυνα του Πανιωνίου, εν συνεχεία σούταρε από αριστερά ο Ραούλ Μπράβο, η μπάλα έφτασε στον Τοροσίδη που με κεφαλιά σκόραρε και διπλασίασε τα τέρματα του Ολυμπιακού

46' Έναρξη Β' ημιχρόνου

45+1' Τέλος Α' ημιχρόνου

44' Ατομική προσπάθεια και σουτ του Μιραλάς από τα αριστερά, ο Μάχο μπλοκάρει σταθερά

43' Εκτέλεση κόρνερ από τον Άλμπερτ Ριέρα, δυνατό σουτ του Φουστέρ, η μπάλα πέρασε άουτ

38' ο Σίτο Ριέρα σουτάρει, χωρίς δύναμη όμως, με τον Πάρντο να μπλοκάρει εύκολα τη μπάλα

36' Σουτ του Μπράβο μέσα από τη μεγάλη περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο Μάχο

34' ΓΚΟΟΟΛ!!! Καταπληκτικό γκολ για τον Ολυμπιακό! ο Κέβιν Μιραλάς κλέβει τη μπάλα μετά από λάθος πάσα του Λάτκα, έκανε μια κούρσα αρκετών μέτρων, σούταρε δυνατά έξω από την περιοχή με το αριστερό και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μάχο κάνοντας το 1-0

29' Λάθος του Μάχο, η μπάλα φτάνει στον Φουστέρ, το σουτ του Ισπανού κοντράρει στα πόδια του Βαρό και ο Αυστριακός τερματοφύλακας μπλοκάρει εύκολα τη μπάλα

28' Καμία σχέση με τον Ολυμπιακό που είχαμε συνηθήσει να βλέπουμε στα προηγούμενα παιχνίδια. Νωθρός, χωρίς ρυθμό, είναι κάτι παραπάνω από εμφανές, το πόσο πολύ λείπουν από τους «ερυθρόλευκους» ο Ιμπαγάσα και ο Ντουντού

25' Κίτρινη κάρτα στον Κουμορτζί

20' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο, ο Ριέρα είδε αμαρκάριστο τον Γουνδουλάκη, ο οποίος με σουτ από τη δεξιά πλευρά της περιοχής, έστειλε τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Πάρντο

13' Εκτέλεση φάουλ του Φετφατζίδη, η μπάλα εύκολα στα χέρια του Μάχο

8' Δυνατό σουτ του Ριέρα, από τα αριστερά, μπλοκάρει σταθερά ο Μάχο

4' Ο Πανιώνιος σημειώνει γκολ με τον Ριέρα, το οποίο ακυρώνεται σωστά καθώς ο Ισπανός επιθετικός ήταν σε αντικανονική θέση

3' Κόρνερ από τον Γ. Παπαδόπουλο, απομακρύνει η άμυνα του Πανιωνίου πάνω στον Φετφατζίδη, σουτ του νεαρού άσσου ψηλά, άουτ