Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου 2010

ΤΕΛΙΚΟ: Ντιναμό - ΠΑΟΚ 0-1 - Στους 32 ο ΠΑΟΚ!

Με γκολ του Σαλπιγγίδη στο 60ο λεπτό, ο ΠΑΟΚ πήρε μια παλικαρίσια νίκη, δίνοντας την καλύτερη απάντηση στις προκλήσεις των Κροατών...

Έναρξη του αγώνα

10’ - Δεκάλεπτο στο παιχνίδι και το σκορ πάντα στο 0-0.

13’ - Σουτ από τον Αντέμι, η μπάλα στα χέρια του Χαλκιά

19’ - Νέο σουτ για την Ντιναμό. Στο σουτ του Μπαντέλι στην αγκαλιά του Χαλκιά με διπλή προσπάθεια.

26’ - Μεγάλη ευκαιρία για την Ντιναμό. Άστοχη έξοδος του Χαλκιά και σε σχεδόν κενή εστία ο Τόμετσακ στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ.
- Με 4-2-3-1 παίζει ο ΠΑΟΚ, με 4-4-2 η Ντιναμό
31' - Κόρνερ για την Ντιναμό. Σουτ στο ύψος της μικρής περιοχής από τον Τόνελ αλλά ο Κοντρέρας έδιωξε την μπάλα κυριολεκτικά πάνω στην γραμμή.
35' - Σουτ του Τόμετσακ, η μπάλα άουτ
6 σουτ η Ντιναμό - 1 ο ΠΑΟΚ
36’ - Κίτρινη κάρτα στον Γκαρσία.
42΄- Εκτέλεση φάουλ του Σαμίρ, η μπάλα στο δοκάρι και άουτ
Τέλος ημιχρόνου. Στο 0-0 οι δύο ομάδες. Ο ΠΑΟΚ έχει απειληθεί αρκετές φόρες από τους αντιπάλους.
Έναρξη β' ημιχρόνου
 - Καμιά αλλαγή από τους δύο προπονητές
53’ - Κίτρινη κάρτα στον Μπαντέλι
60' - ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ! Ο Σαλπιγγίδης με σουτ στο ύψος της μεγάλης περιοχής κάνει το 0-1 για τον ΠΑΟΚ!

66' - Κίτρινη κάρτα στον Μπετσιράι
70’ - Πιέζει μετά το γκολ η κροατική ομάδα αλλά ο ΠΑΟΚ αμύνεται καλά.
81’ - Σουτ του Κράμαριτς ( που έχει περάσει σαν αλλαγή), μπλοκάρει ο Χαλκιάς
82’ - Κίτρινη στον Μπουσαϊντί

- Φτάσαμε στο 90’ της αναμέτρησης. Ο ΠΑΟΚ κοντά σε μια μεγάλη νίκη.

93’ - Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ να κάνει το 0-2. Το Φιλομένο ( που έχει περάσει σαν αλλαγή ), τετ – α – τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα η μπάλα κόρνερ.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ. ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΜΕ 0-1. Πανηγυρικά στους «32» της διοργάνωσης ο «δικέφαλος του Βορρά»!

Διαιτητής: Mαρκ Κλάντενμπουργκ

Ντιναμό: Κελάβα, Καλέλο, Αντέμι, Ετό, Σαμίρ, Τόμετσακ, Μπαντέλι, Μπάρμπαριτς, Μπετσιράι, Κουφρέ, Τόνελ

ΠΑΟΚ: Χαλκιάς, Μπουσαϊντή, Γκαρσία, Βιτόλο, Τσιρίλο, Σαλπιγγίδης, Κοντρέρας, Φωτάκης, Βιεϊρίνια, Σνάουτσνερ, Αθανασιάδης.

newsbomb.gr

Δεν υπάρχουν σχόλια:

ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΣΧΑΛΙΝΟ BAZAAR από του μαθητές του δημοτικού σχολείου Νεοχωρίου, με χορηγία της καφετέριας {{LA BOHEME }} Διον Παναγόπουλου

Είμαι στην μεγάλη και πολύ  ευχάριστη θέση να ανακοινώσω ότι έγινε μια πολύ καλή και γενναιόδωρη πράξη από έναν επαγγελματία του χωριού μας ...