Παρασκευή 4 Νοεμβρίου 2011

Δεν τα κατάφερε η ΑΕΚ

Ήττα με 3-1 από τη Λοκομοτίβ Μόσχας

Δεν τα κατάφερε η ΑΕΚ στην αναμέτρηση με τη Λοκομοτίβ Μοσχας για τους ομίλους του Europa League και ηττήθηκε με 3-1. Η Ένωση κράτησε το 0-0 στο πρώτο ημίχρονο, αλλά φαίνεται πως έμεινε από δυνάμεις στο δεύτερο μισό του αγώνα.

Το σκορ για τη Λοκομοτίβ άνοιξε ο Γκλουσάκοφ στο 50' λεπτό. Η ΑΕΚ κατάφερε να ισοφαρίσει με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λεονάρντο στο 61' λεπτό.

Η Λοκομοτίβ εκμεταλλεύτηκε το λάθος του τερματοφύλακα της ΑΕΚ, Αραπατζή, και ο Μαϊκόν έγραψε το 2-1 στο 72' λεπτό, ενώ ο Ιγκνατίεφ έκανε το τελικό 3-1, με στομική ενέργεια στο 80' λεπτό.