Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου 2013

Φουστέρ σερβίρει, Μήτρογλου “σκοτώνει” Μέγεθος κειμένου Διαδώστε αυτό το άρθρο 0 0 0 1 Ads by Google Mr.Kteo 10300 - Επιβατηγά Έλεγχος ΚΤΕΟ για επιβατηγά ΙΧ Ρέντη Χαϊδάρι Ανάργυροι Ασπρόπυργος www.mrkteo.gr Επιλογή κατηγορίας Στην ίδια κατηγορία Πόστιγκα-Μέσι 2-3! - Μεγάλο “διπλό” της Ατλέτικο Μαδρίτης (VIDEOS) Μοίρασαν 3άρες Ίντερ και Μίλαν - Φιορεντίνα 5 αστέρων στη Γένοβα Πήρε Στσέποβιτς με 3,5 εκατ. ευρώ ο Ολυμπιακός! (VIDEO) Superleague: Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις της 3ης αγωνιστικής Πέρασε με ανατροπή απ΄το "Βελοντρόμ" η Μονακό (VIDEO) Τρομερό γκολ o Παναγιώτης Κονέ! (VIDEO) Φουστέρ σερβίρει, Μήτρογλου “σκοτώνει” ΤΕΛΙΚΟ: Λεβαδειακός – Ολυμπιακός 0-5 Λεβαδειακός - Ολυμπιακός 0-5 Αστέρας Τρίπολης - Απόλλων Πανθρακικός - Παναιτωλικός 2-1 ΠΑΟΚ - Πανιώνιος 4-1 ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΒΙΝΤΕΟ > Τελευταία ενημέρωση: 02.09.2013 | 00:31 Πρώτη δημοσίευση: 01.09.2013 | 23:36 Διαδώστε το: Εμφατική νίκη του Ολυμπιακού στη Βοιωτία με 5-0 επί του Λεβαδειακού, με τον Μήτρογλου να κάνει χατ-τρικ σε 21 λεπτά από τρεις ασίστ του Φουστέρ. Σκόραρε ξανά ο Σαβιόλα. Πρώτο γκολ για Βάις. Δύο δοκάρια είχε ο Κάμπελ. Το LIVE του αγώνα Οι “ερυθρόλευκοι” έδειξαν από νωρίς τις διαθέσεις τους επιβάλλοντας τον ρυθμό τους από το πρώτο λεπτό. Μόλις στο 5΄ο Κάμπελ σημάδεψε το δοκάρι, ενώ στο 15΄ μετά από ωραία συνεργασία των Κάμπελ και Μπονγκ η μπάλα έφτασε στον Σαβιόλα ο οποίος ανατράπηκε από τον Λαμπρόπουλο και ο διαιτητής έδωσε το πέναλτι. Ο Αργεντινός ανέλαβε ο ίδιος την εκτέλεση και άνοιξε το σκορ. Στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε μέχρι ο Σαβιολά να απειλήσει ξανά για τον Ολυμπιακό με τη μπάλα να φεύγει μόλις άουτ στο 42΄. Στο δεύτερο ημίχρονο το θέαμα βελτιώθηκε αφού ο Λεβαδειακός ανέβηκε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο. Είναι χαρακτηριστικό πως οι γηπεδούχοι έκαναν την πρώτη τους τελική προσπάθεια στο 51΄. Ο Ολυμπιακός βρήκε τους χώρους να γίνει απειλητικός και είχε δεύτερο δοκάρι ξανά με τον Κάμπελ στο 55΄. Στο 70ο λεπτό ήρθε το δεύτερο γκολ των Πειραιωτών όταν μετά την εκτέλεση φάουλ του Φουστέρ ο Μήτρογου ανενόχλητος στην περιοχή με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, δευτερόλεπτα αφού είχε μπει στο ματς. Δύο λεπτά αργότερα χάθηκε μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, αφού αρχικά ο Πρζιρόφσκι έκανε εντυπωσιακή επέμβαση στην κεφαλιά του Μήτρογλου και στο.... ριμπάουντ ο Σαβιόλα έστειλε τη μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια. Τελικά το 0-3 έγινε στο 85ο λεπτό όταν δύο αλλαγές του Μίτσελ συνεργάστηκαν. Ο Ιμπαγάσα έκανε ωραία προσπάθεια, η σέντρα του κόντραρε, η μπάλα έφτασε στον Βάις που με δυνατό σουτ πέτυχε το πρώτο του γκολ με τα ερυθρόλευκα. Κάπου εκεί ανέλαβε δράση ξανά ο Μήτρογλου ο οποίος μετά από καταπληκτική συνεργασία με τον Φουστέρ ανέβασε ακόμα περισσότερο τον δείκτη του σκορ στο 89΄, ενώ σχεδόν με την σέντρα του Λεβαδειακού και πάλι ο Φουστέρ σέρβιρε και ο Μήτρογλου εκτέλεσε για το τελικο 0-5. Ο Ολυμπιακός πέτυχε τρία γκολ σε 5 λεπτά, με τον Μήτρογλου να κάνει χατ-τρικ σε 21 λεπτά, ενώ συνολικά τα 6 από τα 8 γκολ που έχει πετύχει μέχρι τώρα η ομάδα του Πειραιά ήρθαν από τον πάγκο και 5 από τα 8 ήρθαν από στημένη φάση. Λεβαδειακός (Τάκης Λεμονής): Πρζιρόφσκι, Μουλόπουλος, Γεωργίου, Μανόλο, Νικολακάκης, Λαμπρόπουλος (53' Πετράτσι), Μαχαίρας, Κονέ, Ορτέγκα (46' Γιάντσης), Μάρτινς, Βασιλείου (77' Μπούστο). Ολυμπιακός (Μίτσελ): Ρομπέρτο, Σαλίνο, Σιόβας, Μανωλάς, Μπονγκ, Σάμαρης, Μανιάτης, Φουστέρ, Σαβιόλα (73' Ιμπαγάσα), Κάμπελ (58' Βάις), Ολαϊτάν (65' Μήτρογλου).

Εμφατική νίκη του Ολυμπιακού στη Βοιωτία με 5-0 επί του Λεβαδειακού, με τον Μήτρογλου να κάνει χατ-τρικ σε 21 λεπτά από τρεις ασίστ του Φουστέρ. Σκόραρε ξανά ο Σαβιόλα. Πρώτο γκολ για Βάις. Δύο δοκάρια είχε ο Κάμπελ.

Το LIVE του αγώνα

Οι “ερυθρόλευκοι” έδειξαν από νωρίς τις διαθέσεις τους επιβάλλοντας τον ρυθμό τους από το πρώτο λεπτό. Μόλις στο 5΄ο Κάμπελ σημάδεψε το δοκάρι, ενώ στο 15΄ μετά από ωραία συνεργασία των Κάμπελ και Μπονγκ η μπάλα έφτασε στον Σαβιόλα ο οποίος ανατράπηκε από τον Λαμπρόπουλο και ο διαιτητής έδωσε το πέναλτι. Ο Αργεντινός ανέλαβε ο ίδιος την εκτέλεση και άνοιξε το σκορ.

Στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε μέχρι ο Σαβιολά να απειλήσει ξανά για τον Ολυμπιακό με τη μπάλα να φεύγει μόλις άουτ στο 42΄.

Στο δεύτερο ημίχρονο το θέαμα βελτιώθηκε αφού ο Λεβαδειακός ανέβηκε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο. Είναι χαρακτηριστικό πως οι γηπεδούχοι έκαναν την πρώτη τους τελική προσπάθεια στο 51΄.

Ο Ολυμπιακός βρήκε τους χώρους να γίνει απειλητικός και είχε δεύτερο δοκάρι ξανά με τον Κάμπελ στο 55΄. Στο 70ο λεπτό ήρθε το δεύτερο γκολ των Πειραιωτών όταν μετά την εκτέλεση φάουλ του Φουστέρ ο Μήτρογου ανενόχλητος στην περιοχή με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, δευτερόλεπτα αφού είχε μπει στο ματς.

Δύο λεπτά αργότερα χάθηκε μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, αφού αρχικά ο Πρζιρόφσκι έκανε εντυπωσιακή επέμβαση στην κεφαλιά του Μήτρογλου και στο.... ριμπάουντ ο Σαβιόλα έστειλε τη μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.

Τελικά το 0-3 έγινε στο 85ο λεπτό όταν δύο αλλαγές του Μίτσελ συνεργάστηκαν. Ο Ιμπαγάσα έκανε ωραία προσπάθεια, η σέντρα του κόντραρε, η μπάλα έφτασε στον Βάις που με δυνατό σουτ πέτυχε το πρώτο του γκολ με τα ερυθρόλευκα.

Κάπου εκεί ανέλαβε δράση ξανά ο Μήτρογλου ο οποίος μετά από καταπληκτική συνεργασία με τον Φουστέρ ανέβασε ακόμα περισσότερο τον δείκτη του σκορ στο 89΄, ενώ σχεδόν με την σέντρα του Λεβαδειακού και πάλι ο Φουστέρ σέρβιρε και ο Μήτρογλου εκτέλεσε για το τελικο 0-5.

Ο Ολυμπιακός πέτυχε τρία γκολ σε 5 λεπτά, με τον Μήτρογλου να κάνει χατ-τρικ σε 21 λεπτά, ενώ συνολικά τα 6 από τα 8 γκολ που έχει πετύχει μέχρι τώρα η ομάδα του Πειραιά ήρθαν από τον πάγκο και 5 από τα 8 ήρθαν από στημένη φάση.

Λεβαδειακός (Τάκης Λεμονής): Πρζιρόφσκι, Μουλόπουλος, Γεωργίου, Μανόλο, Νικολακάκης, Λαμπρόπουλος (53' Πετράτσι), Μαχαίρας, Κονέ, Ορτέγκα (46' Γιάντσης), Μάρτινς, Βασιλείου (77' Μπούστο).