Κυριακή 11 Αυγούστου 2013

Ικανός για ζημιές παρά την ήττα ο Ολυμπιακός

Μελανό σημείο τα αμυντικά προβλήματα

Εξαιρετικές εντυπώσεις άφησε ο Ολυμπιακός στο «Μεστάγια», παρά τη φιλική ήττα από τη Βαλένθια με σκορ 2-1 για το «Τροφέο Ναράνχα». Η ομάδα του Μίτσελ κοίταξε στα μάτια τις «νυχτερίδες» και με το πρόσωπο που έβγαλε ειδικά στο δεύτερο 45λεπτο έδειξε ικανή για να κυνηγήσει ευρωπαϊκές διακρίσεις.

Το μοναδικό «μελανό» σημείο στην γενικότερη εμφάνιση του Ολυμπιακού, ήταν η αμυντική του λειτουργία που φάνηκε αρκετά ευάλωτη, ειδικά στο πρώτο εικοσάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου.

Όσον αφορά τα πρόσωπα που ξεχώρισαν στη χθεσινή αναμέτρηση, Ολαϊτάν, Φουστέρ, Φετφατζίδης και Μασάντο άλλαξαν προς το καλύτερο δημιουργικά την εικόνα της ομάδας του Μίτσελ. Ενώ παράλληλα, ο Νιγηριανός επιθετικός, που ήταν και πάλι μέσα σε όλες τις φάσεις, πέτυχε και πάλι γκολ, ωστόσο ακυρώθηκε στερώντας του την ισοφάριση.

Πηγή: sport-fm