Πέμπτη 14 Ιουλίου 2011

Ραντ-Ολυμπιακός Βόλου 0-1 (Τελικό)

Ραντ-Ολυμπιακός Βόλου 0-1 (Τελικό) Έληξε η πρώτη ευρωπαϊκή αναμέτρηση του Ολυμπιακού Βόλου στο Βελιγράδι, με αντίπαλο τη Ραντ.

Οι "ερυθρόλευκοι" πήραν προβάδισμα ενόψει της ρεβάνς με τον Μάρτινς στο 84'.

90'+3' Τέλος του αγώνα.

90+3' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Νταρμπιόν στη θέση του Μάρτιν.

90+ 3' Αλλαγή για την Ραντ. Ο Κόσοριτς στη θέση του Μρκέλα

90+1' Κίτρινη κάρτα στον Στανόγιεβιτς.

89' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Σκέμπρι στη θέση του Μπρέσκα

84’ ΓΚΟΛ 0-1 ο Ολυμπιακός Βόλου. Έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Ούμπιντες, ο Μάρτιν πήρε την κεφαλιά και άνοιξε το σκορ.

82’ Άλλη μία καλή ευκαιρία για τους «ερυθρόλευκους». Ο Μάρτιν δοκίμασε ένα καλό σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

80' Αλλαγή για τη Ραντ. Στη θέση του Γιοβάνοβιτς ο Πρσο.

80' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Στη θέση του Μόνχε ο Ακόστα.

77' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Ούμπιντες εκτέλεσε ένα φάουλ γεμίζοντας για μέσα στην περιοχή. Εκεί βρισκόταν ο Μάρτιν, ο οποίος κατάφερε να πάρει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

69΄Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου με κεφαλιά του Ουμπίντες

68΄ Ο Μάλμπασιτς στη θέση του Άντριτς για τη Ραντ

Δέκα λεπτά στο δεύτερο μέρος με την εικόνα του αγώνα να μην έχει διαφοροποιηθεί

48΄Κίτρινη κάρτα στον Μιλιβόγεβιτς

46΄ Έναρξη του δευτέρου μέρους

45΄+ 1΄ Λήξη του πρώτου μέρους

40΄ Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπρέσκα η μπάλα πήρε πορεία προς τα δίχτυα με τον Ντανίλοβιτς να μην αιφνιδιάζεται και να μπλοκάρει σταθερά

Εκτέλεση φάουλ από το Λέκοβιτς με δυσκολία απομακρύνει ο Γιακούποβιτς σε κόρνερ σε μια ακόμη καλή στιγμή από τους γηπεδούχους που έχουν πάρει τον έλεγχο του αγώνα

Άντριτς σουτ με την μπάλα να περνάει πάνω από τα δοκάρια του Γιακούποβιτς

Δεν έχουν καταφέρει να βρουν ρυθμό οι δύο ομάδες με αποτέλεσμα τα πολλά λάθη και τα φάουλ στο χώρο του κέντρου

16΄ Ευκαιρία για τη Ραντ, Σουτ του Μιλιβόγιεβιτς με διπλή προσπάθεια θα καταφέρει να μπλοκάρει ο Γιακούποβιτς

Ο Ρόκας μπήκε στην περιοχή έκανε το γύρισμα στον Μάρτιν, όμως αυτός δεν κατάφερε να σκοράρει στην πρώτη καλή ευκαιρία που δημιούργησε ο Ολυμπιακός Βόλου

Έχουν συμπληρωθεί τα πρώτα δέκα λεπτά στην αναμέτρηση χωρίς να έχει δημιουργηθεί κάποια καλή ευκαιρία για τις δύο ομάδες

1΄ Έναρξη της αναμέτρησης

Ραντ (Σλάβκο Πέτροβιτς): Ντανίλοβιτς, Πάντιτς, Μρκέλα, Γιοβάνοβιτς, Πάγιοβιτς, Μιλιβόγεβιτς, Άντριτς ( 68΄Μάλμπασιτς), Μίτροβιτς, Κόζιτς, Στανόγεβιτς, Λέκοβιτς

Ολυμπιακός Βόλου (Χάβι Γκράθια): Γιακούποβιτς, Σέλεζι, Σανκαρέ, Τομάς, Ρόκας, Αλβάρεζ, Μητρόπουλος, Μόνχε, Μπρέσκα, Ουμπίντες, Μαρτίν

Η Διευθύντρια του δημ σχολείου Κα Ε. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΥ ευχαριστεί τον ευγενή χορηγό του σχολείου Δ.ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟ

Η Διευθυντήρια του δημ σχολείουΝεοχωρίου  Κυρία Ευγενία Αλεξανδροπούλου   με γραπτή επιστολή που ακολουθεί, ευχαριστεί θερμά  τον συγχωρια...