Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2011

Τα Σαβάλια "γκρέμισαν" την Προοδευτική από την κορυφή

Τα Σαβάλια Ο Ολυμπιακός Σαβαλίων πέτυχε τη δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρας νίκη του επί της πρωτοπόρου Προοδευτικής Μανωλάδας με το επιβλητικό σκορ 4-3. Το ματς έγινε στο γήπεδο

Στιγμιότυπο από τον αγώνα σε αντεπίθεση της Προοδευτικής.
Πανηγυρισμοί στο φινάλε του αγώνα για τα Σαβάλια.Παλαιοχωρίου παρουσία αρκετών φιλάθλων των δύο ομάδων και είχε ένταση, πάθος και αγωνία μέχρι το σφύριγμα της λήξης. Στο ημίωρο του πρώτου ημιχρόνου τα Σαβάλια κατάφεραν να προηγηθούν με 3-0. Στη συνέχεια η Μανωλάδα μείωσε σε 3-1 ενώ οι γηπεδούχοι  πέτυχαν και τέταρτο γκολ για να δεχτούν ακόμη ένα.

Το ... αγγλικό 4 - 2 έκανε τους θεατές να «τρίβουν τα μάτια» τους εμφανώς ικανοποιημένοι από το θέαμα, περιμένοντας να δουν τι θα συμβεί στο δεύτερο ημίχρονο. Με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους τα Σαβάλια έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής και λίγο αργότερα δέχτηκαν ακόμη ένα γκολ.

Το τελευταίο τέταρτο ωστόσο είχε μια άγρια ομορφιά με τους φιλοξενούμενους να επιτίθενται κατά κύματα σε μια προσπάθεια να ισοφαρίσουν χωρίς τελικά να τα καταφέρνουν. Μεγάλος νικητής ο Ολυμπιακός  ο οποίος πήρε πλέον βαθιά βαθμολογική ανάσα και ατενίζει με αισιοδοξία το μέλλον.
ilialive.gr

Δεν υπάρχουν σχόλια:

ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΣΧΑΛΙΝΟ BAZAAR από του μαθητές του δημοτικού σχολείου Νεοχωρίου, με χορηγία της καφετέριας {{LA BOHEME }} Διον Παναγόπουλου

Είμαι στην μεγάλη και πολύ  ευχάριστη θέση να ανακοινώσω ότι έγινε μια πολύ καλή και γενναιόδωρη πράξη από έναν επαγγελματία του χωριού μας ...