Πέμπτη 26 Απριλίου 2012

Η Βάρδα 1 - 0 στο δεύτερο τελικό (video)

doksapaov2Ο ΠΑΟ Βάρδας νίκησε στον δεύτερο τελικό με 1-0 τη Δόξα Ν. Μανολάδας και πήρε προβάδισμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος της Α' κατηγορίας. Πλέον στον 3ο
τελικό, την ερχόμενη Κυριακή στη Νέα Μανολάδα, η Δόξα θέλει μόνο νίκη για να κατακτήσει το πρωτάθλημα, ενώ με οποιοδήποτε άλλο αποτέλεσμα ο ΠΑΟΒ θα αναδειχθεί πρωταθλητής. Και ο δεύτερος τελικός ήταν συναρπαστικός, με τον ΠΑΟΒ να μπαίνει δυνατά στο ματς, να έχει δοκάρι στα πρώτα λεπτά και καλή ευκαρία να ανοίξει το σκορ. Τα πράγματα άλλαξαν λίγο μετά τα μέσα του ημιχρόνου όταν αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Διαμαντόπουλος και οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες.
Ωστόσο η υπεροχή στο υπόλοιπο του α' μέρους και μέχρι το 70' της Δόξας δεν επέδωσε καρπούς και στο 72' ο Γούρμος κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Καπατσούλιας γράφοντας το τελικό σκορ. Από τη φάση του πέναλτι και η Δόξα έμεινε με 10 παίκτες, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Λαγός.
Δείτε περισσότερα ΕΔΩ
ilia-sport.gr

ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΣΧΑΛΙΝΟ BAZAAR από του μαθητές του δημοτικού σχολείου Νεοχωρίου, με χορηγία της καφετέριας {{LA BOHEME }} Διον Παναγόπουλου

Είμαι στην μεγάλη και πολύ  ευχάριστη θέση να ανακοινώσω ότι έγινε μια πολύ καλή και γενναιόδωρη πράξη από έναν επαγγελματία του χωριού μας ...