Τετάρτη 22 Δεκεμβρίου 2010

ΤΕΛΙΚΟ: Παναθηναϊκός - Τρίκαλα 3-2

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQjgpxGT-6qqe2idgaak2BNokO4RPgOcrw6-3GJpY1f92V_ImNtSAΈνας Παναθηναϊκός χαλαρός, άνευρος και με πολλά κενά στην άμυνα επικράτησε των Τρικάλων με 3-2 και πήρε την πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδος ΟΠΑΠ...LIVE (ΤΕΛΙΚΟ)

90+3' Λήξη του αγώνα

83' Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Ο Μπακομήτρος στην θέση του Τελκίνσκι.

76' Κίτρινη κάρτα στον Μπουμσόνγκ.

75' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Γκοβού στην θέση του Λέτου

70' Γκολ για τα Τρίκαλα! Άμεση απάντηση από τους φιλοξενούμενους με τον Κόρμπο να κάνει το 3-2!

68' Γκολ για τον Παναθηναϊκό! Μετά από κόρνερ του Νίνη, ο Βύντρα έσπρωξε την μπάλα σε κενή εστία, γράφοντας το 3-1.

61' Κόρνερ του Νίνη, κεφαλιά του Μπουμσόνγκ, η μπάλα άουτ

58' Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Ο Ριζογιάννης στην θέση του Ρούσεφ

56' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. όταν ο Σισέ έκανε την παράλληλη πάσα από τα δεξιά, πριν προλάβει ο Χριστοδουλόπουλος, έδιωξε σε κόρνερ ο Μπουκουβάλας.

51' Τίποτα το σημαντικά στα πρώτα λεπτά του β ημιχρόνου.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

45+2' Λήξη ημιχρόνου

45+1' Γκολ για τα Τρίκαλα! Βροχή τα γκολ στο ΟΑΚΑ, με τον Τελκίνσκι να κάνει το σουτ, ο Κοντογουλίδης την προβολή και να γράφει το 2-1.

45' Γκολ για τον Παναθηναϊκό! Δεύτερο γκολ μέσα σε δύο λεπτά για τους γηπεδούχους, όταν ο Λέτο βρέθηκε μέσα στην περιοχή του Τόλιου από αρίστερά και με διαγώνιο σουτ έκανε το 2-0.

44' Γκολ για τον Παναθηναϊκό! Ο Νίνης με αριστερό σουτ έξω από την περιοχή, νίκησε τον Τόλιο και έκανε το 1-0.

43' Καλή στιγμή για τα Τρίκαλα, όταν ο Ρούσεφ πέρασε τον Σαριέγκι, έκανε το σουτ αλλά έδιωξε ο Καρνέζης.

40' Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Χριστοδουλόπουλος στην θέση του Κατσουράνη

35' Ο Κατσουράνης έκανε την κάθετη, ο Σισέ κρατήθηκε και ο Νίνης βγήκε απέναντι από τον Τόλιο, αλλά το σουτ που έκανε έξω από την περιοχή κατέληξε άουτ.

32' Εκτέλεση φάουλ του Λέτο, γυριστή κεφαλιά του Μπουμσονγκ, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

30' Οι πράσινοι φορτώνουν παίκτες την αντίπαλη περιοχή, αλλά δεν μπορούν να βρουν διαδρόμους.

22' Κίτρινη κάρτα στον Σαββίδη

21' Ο Παναθηναϊκός έχει την κατοχή, ελέγχει τον ρυθμό, αλλά δεν μπορεί να διασπάσει την άμυνα των Τρικάλων.

15' Σουτ του Καραγκούνη έξω από την μεγάλη περιοχή, έπεσε και μπλόκαρε στην γωνία του ο Τόλιος.

14' Χωρίς ρυθμό και κάτι το αξιόλογο τα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα

8' Tα Τρίκαλα προσέχουν την άμυνα τους, με τον Παναθηναϊκό να είναι αυτός που προσπαθεί να κάνει παιχνίδι.

3' Σουτ του Σισέ έξω από την μεγάλη περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Τόλιος.

1' Έναρξη του αγώνα

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναθηναϊκός: Καρνέζης, Σαριέγκι, Μπουμσόνγκ, Βύντρα, Σπυρόπουλος, Κατσουράνης, Ζιλμπέρτο, Καραγκούνης, Λέτο, Νίνης, Σισέ.

Τρίκαλα: Τόλιος, Μπουκοβάλας, Σαββίδης, Κόρμπος, Χρήστου, Μπριλάκης, Τελκίνσκι, Μίνγκας, Ρούσεφ, Μανουσάκης, Κοντογουλίδης.

Μικρά-μικρά

18:25 Η σειρά των παικτών του Παναθηναϊκού να πατήσουν στο ΟΑΚΑ, με τον Σωτήρη Νίνη να πιάνει κουβέντα με τον Παντελή Ριζογιάννη, συμπαίκτη του στην Εθνική Ελπίδων.

18:10 Οι παίκτες των Τρικάλων βγαίνουν για ζέσταμα.

theplayer.gr

Δεν υπάρχουν σχόλια:

ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΣΧΑΛΙΝΟ BAZAAR από του μαθητές του δημοτικού σχολείου Νεοχωρίου, με χορηγία της καφετέριας {{LA BOHEME }} Διον Παναγόπουλου

Είμαι στην μεγάλη και πολύ  ευχάριστη θέση να ανακοινώσω ότι έγινε μια πολύ καλή και γενναιόδωρη πράξη από έναν επαγγελματία του χωριού μας ...