Παρασκευή 24 Φεβρουαρίου 2012

Δεν πειράζει ΠΑΟΚάρα

Ήττα με 3-0 από την Ουντινέζε

Δεν τα κατάφερε ο ΠΑΟΚ στον επαναληπτικό του 0-0 του Φρίουλι με την Ουντινέζε για τη φάση των «32» του Europa League.

Ο Δικέφαλος ηττήθηκε στην Τούμπα με 3-0 από την ιταλική ομάδα και έτσι αποκλείστηκε από τη συνέχεια του θεσμού.

Το σκορ για τους Ιταλούς άνοιξε ήδη από το 6' λεπτό της αναμέτρησης ο Ντανίλο με κεφαλιά. Το 2-0 έγινε στο 15΄λεπτό με όμορφη εκτέλεση φάουλ του Φλόρο Φλόρες και παρά το γεγονός ότι ο ΠΑΟΚ μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο, η Ουντινέζε έκανε στο 51' το 3-0, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντομίτσι.